2012/2013

Galeria z Koncertu Uczniów Ogniska Muzycznego na zakończenie sezonu 2012/2013

Do galerii zdjęć (http://ognisko-muzyczne.net/galeria.html) zostały dodane zdjęcia z Letniego Koncertu Uczniów Ogniska Muzycznego na zakończenie sezonu 2012/2013, który odbył się 22.06.2013 w Chrząstawie Wielkiej.

Link: http://ognisko-muzyczne.net/galeria/126-koncert-letni-2013.html

 

Reportaż z koncertu - Telewizja Czernica

Reportaż z Koncertu Uczniów Ogniska Muzycznego na zakończenie sezonu 2012/2013 - "Młode Talenty z Chrząstawskiego Ogniska Muzycznego" zrealizowany przez Telewizję Czernica.

 

 

Źródło: Telewizja Czernica - http://www.telewizjaczernica.pl
http://telewizjaczernica.pl/index.php/kultura/video/mlode-talenty-z-chrzastawskiego-ogniska-muzycznego

 

 

22.06.2013 - Koncert Uczniów Ogniska Muzycznego na zakończenie sezonu 2012/2013

Nauczyciele i Uczniowie Ogniska Muzycznego w Chrząstawie Wielkiej

serdecznie zapraszają na

  

KONCERT

 

na zakończenie sezonu 2012/2013.

 W programie występy młodych wykonawców - uczniów Ogniska Muzycznego oraz rozdanie dyplomów.

 

Sobota, 22 czerwca 2013, godzina 16

Świetlica w Chrząstawie Wielkiej (przy OSP), ul. Wrocławska 36

 

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy.

 

 

Koncert Uczniów Ogniska Muzycznego na zakończenie sezonu 2012/2013 - zapowiedź

Uprzejmie informujemy, że w sobotę, 22.06.2013 odbędzie się Letni Koncert Uczniów Ogniska Muzycznego na zakończenie sezonu 2012/2013.

 

Szczegóły wkrótce.

 

Już dziś serdecznie zapraszamy nie tylko Rodziców, ale całe rodziny, opiekunów, przyjaciół i znajomych. Dzień koncertu dla każdego muzyka jest dniem wyjątkowym, w którym ma okazję publicznie zaprezentować swoje zdolności i umiejętności. Jest także chwilą konfrontacji własnej samooceny z rzeczywistością. Obecność szerszego grona słuchaczy jest również dobitnym wyrazem uznania i szacunku dla wykonawców (a także ich rodziców!), którzy w dzisiejszym, zabieganym świecie postawili na sztukę i rozwój artystyczny. Występy są ukoronowaniem całorocznego wysiłku włożonego przez dzieci w naukę gry. Doceńmy ich trud swoją obecnością. Zachęcamy do zaplanowania tego dnia w taki sposób, aby uczynić go dla naszych młodych artystów niezapomnianym i wyjątkowym.

 

Koncert połączony będzie z uroczystym rozdaniem pamiątkowych dyplomów na zakończenie Ogniska Muzycznego w sezonie 2012/2013.

 

Wszelkie pomysły, uwagi, sugestie - mile widziane :) (jak zwykle...)

 

Galeria zdjęć

Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć, w której znajdują się zdjęcia z Koncertu Zimowego oraz wybrane prace Uczniów Ogniska.

Galeria znajduje się pod adresem: http://ognisko-muzyczne.net/galeria.html

8.02.2013 - Dzień gitary we wrocławskim Imparcie

W imieniu Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich na "GUITAR DAY - Dzień gitary we wrocławskim Imparcie".

Podczas imprezy będącej połączeniem koncertów z mini-targami gitarowymi będzie można zapoznać się ze wszystkim, co związane jest z gitarą: sklepami z instrumentami oraz akcesoriami gitarowymi, wydawnictwami nutowymi, konkursami, festiwalami gitarowymi itp.

 

8.02.2013, piątek, 17:00 – 22:00

BF Impart 2016, Mazowiecka 17

Szczegółowy plan imprezy do pobrania.

Serdecznie polecamy i zapraszamy!

 

26.01.2013 - Koncert Uczniów Ogniska Muzycznego

Serdecznie zapraszamy na 

Pierwszy Koncert Uczniów Ogniska Muzycznego

W programie pierwsze występy młodych wykonawców oraz wspólne kolędowanie.

 

SOBOTA, 26 stycznia 2013
Godzina 16:00
Świetlica w NADOLICACH WIELKICH

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 

PRÓBA PRZED KONCERTEM odbędzie się w sobotę, 26.01.2013 o godzinie 15:00 w świetlicy w Nadolicach Wielkich. 

5.12.2012 - Startujemy!

Z wielką radością spieszymy z informacją, że w tym tygodniu rozpoczynają się zajęcia Ogniska Muzycznego w Chrząstawie Wielkiej.

Dziękujemy uprzejmie wszystkim Uczniom i Rodzicom za przybycie na wczorajsze spotkanie organizacyjne, na którym mieliśmy okazję poznać się, podzielić wstępnie na grupy oraz zaprezentować Dzieciom i Młodzieży czym będziemy się zajmować w ramach zajęć w Ognisku. 

W czwartek (6.12.2012) oraz piątek (7.12.2012) ruszają zajęcia indywidualne nauki gry na fortepianie oraz gitarze. Spotkania odbywać się będą według planu ustalonego w ostatnich dniach indywidualnie z Rodzicami. W najbliższym czasie rozkład zajęć pojawi się również na naszej stronie internetowej.

Na zajęcia grupowe (we wtorki) prosimy, aby Uczniowie przynosili zeszyty do nut, ołówek i gumkę, ewentualnie jakieś dodatkowe przybory do pisania.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Państwu za cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie, których doświadczaliśmy w trakcie wszystkich etapów rozwijania naszego projektu. Tak jak zaznaczaliśmy na zebraniu organizacyjnym - będziemy Państwu wdzięczni za wszelkie uwagi czy sugestie dotyczące organizowanych przez nas zajęć. W przypadku pytań - zapraszamy do kontaktu indywidualnego, telefonicznego bądź mailowego. 

30.10.2012 - Informacje po zebraniu organizacyjnym

25.10.2012 w Zespole Szkół w Chrząstawie Wielkiej odbyło się zebranie informacyjno-ogranizacyjne dla rodziców dzieci, pragnących rozpocząć naukę w powstającym Ognisku Muzycznym. 

Raz jeszcze dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym za przybycie na spotkanie oraz za wszystkie uwagi i miłe słowa, które potwierdziły potrzebę uruchomienia Ogniska Muzycznego w Chrząstawie oraz zdopingowały nas do dalszej, intensywnej pracy związanej z uruchomieniem naszego projektu muzycznego. 

Dla wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu pragniemy przedstawić w skrócie najważniejsze informacje. 

1. W trakcie zebrania omówione zostały zajęcia, które prowadzone będą w ramach Ogniska Muzycznego. Informacje na temat tych przedmiotów znajdują się również w zakładce "Zajęcia

2. Oprócz powyższych zajęć planujemy organizację koncertów uczniów Ogniska (przynajmniej raz w semestrze), wyjazdów do filharmonii (min. raz lub dwa razy w roku) oraz spotkania z muzykami.

3. Ceny podane na stronie internetowej, plakatach, ulotkach dotyczą 4 tygodni zajęć w miesiącu. W przypadku, jeżeli w danym miesiącu wypadać będzie mniejsza liczba tygodni nauki (z powodu świąt, ferii itp.) - ceny będą proporcjonalnie zmiejszone (np. dla 3 tygodni zajęć będzie to 150 zł za program instrumentalny podstawowy i 187,50 zł za program instrumentalny rozszerzony).

4. W listopadzie przeprowadzone zostaną wstępne przesłuchania uczniów zapisanych do Ogniska. Przesłuchania przeprowadzone będą w celu poznania dzieci i oceny ich wstępnych możliwości, predyspozycji i zainteresowań artystycznych. 

5. W trakcie zebrania zebraliśmy listę podpisów zainteresowanych rodziców, w związku ze staraniem się o uzyskanie dotacji na zakup instrumentów (m.in. pianin, instrumentów dla zespołu, instrumentów przeznaczonych do wypożyczania) oraz niezbędnych elementów wyposażenia (m.in. ław do pianin, pulpitów do nut itp.). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za złożone podpisy, lista została przekazana odnośnym władzom 26.10.2012.

6. W trakcie spotkania zebraliśmy informacje dotyczące czasu wolnego dzieci, który będą mogły przeznaczyć na zajęcia w Ognisku. Przypominamy, że przewidziane są dwa dni zajęć: 1 dzień - indywidualna nauka gry na instrumencie (30 lub 45 minut), 2 dzień - blok 2,5 godziny zajęć grupowych (3x45 minut - kształcenie słuchu, audycje muzyczne, zespół wokalno-instrumentalny). Rodziców nieobecnych na zebraniu, uprzejmie prosimy o przekazanie nam informacji nt. dni, które pasowałyby najbardziej na zajęcia Ogniska. Można tego dokonywać osobiście, telefonicznie lub przez e-mail. Po zebraniu tych informacji - spróbujemy dostosować terminy zajęć Ogniska do Państwa możliwości i oczekiwań. 

 

Już w listopadzie odbędą się wstępne przesłuchania dzieci i prawdopodobnie rozpoczną się zajęcia. O dokładnych terminach - będziemy informować Państwa na bieżąco (na stronie internetowej i telefonicznie). 

W razie pytań lub uwag - serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego.

10.10.2012 - Najnowsze wiadomości dotyczące Ogniska

Przedstawiamy najnowsze informacje dotyczące Ogniska Muzycznego:

1. Zebranie organizacyjne dotyczące rozpoczęcia działalności Ogniska Muzycznego w Chrząstawie Wielkiej odbędzie się 25.10.2012 o godzinie 17:30 w Zespole Szkół w Chrząstawie Wielkiej, ul. Wrocławska 19.

Na zebranie zapraszamy przede wszystkim rodziców lub opiekunów, którzy zapisali już swoje dzieci na zajęcia do Ogniska Muzycznego. Zapraszamy również wszystkie osoby niezdecydowane, zainteresowane lub planujące zapisanie dzieci w niedalekiej przyszłości. W trakcie zebrania postaramy się podsumować to, co udało się nam przygotować do tej pory oraz odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

 

2. Rozpoczęcie zajęć planujemy w listopadzie - dokładne informacje zostaną podane na zebraniu i indywidualnie przekazane osobom, które zapisały się do Ogniska. Szczegóły również znajdą się na naszej stronie internetowej (http://ognisko-muzyczne.net).

 

3. Poniżej przekazujemy informacje, o które pytali Państwo najczęściej w trakcie zapisów:

- Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu (jeden dzień - gra na instrumencie, drugi dzień - blok zajęć grupowych).

- Zajęcia gry na instrumencie odbywają się indywidualnie (30 lub 45 minut).

- Zajęcia grupowe (kształcenie słuchu, audycje muzyczne i zespół) będą odbywać się jednego dnia, w jednym, ok. 2,5 godzinnym bloku.

- W ramach ceny uczniowie programów instrumentalnych mogą uczęszczać na wszystkie wymienione w danym programie zajęcia, tzn. naukę gry na instrumencie, kształcenie słuchu, audycje muzyczne i zespół.

- Podane ceny dotyczą czterech tygodni zajęć. W przypadku miesięcy, w których występuje mniejsza liczba tygodni nauki (np. ze względu na święta, ferie zimowe itp.) - opłata będzie proporcjonalnie zmniejszona. 

 

4. Nadal trwają zapisy dzieci i młodzieży. Naukę w Ognisku Muzycznym będzie można podjąć także w trakcie roku szkolnego - wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

20.09.2012 - Zapisy na sezon 2012/2013

W związku z przygotowaniami do rozpoczęcia działalności, Ognisko Muzyczne w Chrząstawie Wielkiej rozpoczyna zapisy na sezon 2012/2013.

Planowane jest uruchomienie następujących klas:

fortepian/pianino/keyboard

gitara

skrzypce

zespół wokalny

Istnieje możliwość rozpoczęcia kształcenia również na innych instrumentach (po zebraniu grupy chętnych na wybrany instrument).

Zajęcia z wybranego instrumentu rozpoczną się po zebraniu grupy ok. 8-10 osób. Lekcje (indywidualne i grupowe) będą prowadzone w Zespole Szkół w Chrząstawie Wielkiej.

Zapisy możliwe są
- przez stronę internetową: http://ognisko-muzyczne.net/zapisy/ 
- e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- telefonicznie: 783 355 904

Serdecznie zapraszamy!